Antirasistický fotbalový turnaj

2. října 2006 v 21:06 | Ja |  Football Against Racism
Antirasistický fotbalový turnaj
SANKT PAULI - Hamburg 14. - 15.5.2005
Tak tohle byl hodně náročný víkend.Po roce opět vyrážíme na turnaj do HAMBURKU, kde je to skvělé, báječné, všichni se k sobě chovají fair a pravda a láska již dávno zvítězila nad lží a nenávistí:) Jede nás 22, skoro stejná sestava jako loni, máme dva týmy, jeden společný se St.Pauli a závazek na příští rok - přivézt dámský tým.
Po příjezdu jdeme na sraz, pak vyzvednout lístky na fotbal, které jsou pro všechny účastníky turnaje zdarma (jinak stojí skoro tolik jako půlroční prmanentka na Bohemku). Stadion je natřískaný, 16000 lidí, z toho asi 5000 fanoušků Braunschweigu, kterým jde o historický postup do 2.ligy. Sledovat dění v ochozech je o dost zajímavější než se dívat na hřiště.3.liga je ...., no prostě 3.liga. Oba tábory fanoušků se nemají zrovna v lásce, a tak z jedné strany prší nadávky na levičáky, domácí spouštějí chorál o posledním vzájemném zápase (7:1 pro St.Pauli), kde jim v refrénu vysvětlují, že regionální liga je jejich maximem. Hosté potřebují bodovat, ale od začátku prohrávají, až 7.minut před koncem se jim daří vyrovnat. Když začínají zpívat oslavné postupové písně, domácí v nastaveném čase dávají vítězný gól a přicházejí na řadu škodolibosti St.Pauli. Co asi nikdo z Čechů nepochopí, je odchod fanoušků po zápase. Obě skupiny jdou společně, sice dochází k verbálním útokům, ale to je tak všechno. Představa že takhle v klidu, se rozejdou fandové po zápase Sparta x Baník, hm, to asi fakt nehrozí. Netuším,jestli je to respektem k policii, vysokými tresty, nebo dlouholetými zákazy fotbalu, ale každopádně to funguje.
Na včer je domluvena kalba v JOLLY ROGER, který máme oblíben už z předchozích návštěv. Bohužel netušíme, že takhle je domluveno asi 600 lidí a tak se do klubu, který má kapacitu asi jako U Pepíčka, asi nedostaneme. Naštěstí je venku připravena pípa a tak všichni vesele popíjíme dlouho přes půlnoc.
Podle toho také vypadají naše první ranní zápasy. Oba dva naše týmy jsou nalosovné do devítičlených skupin (celkem jich je 6 a 2 dámské), takže nás čeká osm zápasů za osm hodin a pouze tři první z každé skupiny postupují do boje o pohár. Ostatní hrají o 18 - 54 místo. Zatímco "A", obhajující 2.místo, prohrává první dva zápasy a nedá ani branku, "MIX" (Bohemka a St.Pauli) má po čtyřech zápasech 12 bodů a skóre 21:2.
Je zajímavé sledovat ostatní týmy - Angličané, Norové a Skoti hrají typický ostrovní fotbal. Italové, Španělé a Řekové mají zase tendenci obejít pět hráčů i s brankářem. Němci nevypustí zápas, i když prohrávají o tři branky a zbývají 2 minuty do konce. Ale asi nejvykutálenější fotbal předvádí naše "A", když všchny zbývající zápasy vyhraje 1:0 nebo 2:1 a postoupí ze 3. místa dál. Druhému týmu se tolik nedaří, o bod skončí ve skupině čtvrtí a druhý den je čekají zápasy o umístění.
Večer je pro nás v JOLLYM rezervován salonek a připravena projekce semifinále MS v hokeji (spolu s lístky, steaky na grilu, pivem a hulením - vše grátis, další ukázka jak se o nás starají). Zapíjíme vítězství a přesunujeme se nazpátek do areálu, kde probíhá SKA párty až do časných ranních hodin. Atmosféra je úžasná, těžko popisovat, kdo nezažil, nepochopí.
Závěrečný den turnaje střídá "MIX" tým porážky s vítězstvími a celkově končí na 22. místě. "A" tým se po dvou výhrách probojuje do semifinále, kde v kombinované sestavě remizuje 1:1 a na penalty prohrává (stejně jako loni ve finále) 17:16!! V utkání o třetí místo konečně prolomí penaltové prokletí a vyhrává 6:5, takže bilance je dvě účasti a dvakrát mezi třemi nejlepšími. I když tady o celkový výsledek zase tolik nejde, příště chceme vyhrát!! Po slavnostním vyhlášení následuje asi dvouhodinová beseda a pak už se přesunujeme na hokejové finále do klubu.
I vzhledem k tomu jak to dopadlo, je cesta do Prahy veselá a nikomu tak moc nevadí, že přijíždíme až někdy okolo 8:00 a bude třeba začít hledat a vymýšlet neschopenky do práce. Skvělý výlet!!Nezbývá, než se těšit na příští rok.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama